namo siltinimas el. pastas info@namosiltinimas.lt | namo siltinimas telefonas +370 650 52012
Sužinokite šiltinimo kainą

SILTINIMAS EKOVATA SILTINIMO BUDAI

Energiją taupantys pastatų statybininkai visame pasaulyje renkasi šią šiltinimo medžiagą, nes ji suteikia gerą šiluminę izoliaciją ir nedideles šildymo išlaidas. Ekovata galima šiltinti visų tipų statomus ir renovuojamus pastatus.

Šiltinimas ekovata  reikalauja patirties, žinių ir specialios pūtimo technikos, nesvarbu ar dirbama sausuoju, ar šlapiuoju būdu. Todėl savarankiškai atlikti apšiltinimo darbus nėra lengva. Darbus atliekant be specialios technikos nepavyks pasiekti reikiamo tankio ir atsiranda rizika, jog bėgant laikui ekovata sukris ir nebeužtikrins norimos termoizoliacijos. Ekovatos ekonomija, lyginant su rankiniu būdu, sudaro apie 20 – 30%.   Siekiant efektyviausio apšiltinimo būdo, priklausomai nuo namo atitvarų konstrukcijos, ir namo šeimininko galimybių, svarbu pasirinkti ir apšiltinimo technologiją: sausąjį ar šlapiąjį šiltinimo ekovata būdą.

Sausas šiltinimo ekovata būdas

Šiltinimo ekovata sausuoju būdu užpildomi oro tarpai, esantys įrengtose konstrukcijose – sienose, lubose, grindyse, pastogėse, perdangose ir kitose ertmėse. Šiuo būdu t. p. šiltinami vertikalūs ir horizontalūs paviršiai. Sausuoju šiltinimo ekovata būdu šiltinami karkasiniai namai. Naudajama ir mūrinių bei medinių namų šiltinimui. Ekovatos storis parenkamas atsižvelgiant į esančias  namo atitvarų konstrukcijas ir individualiai pagal savininko poreikius. Po šiltinimo ekovata sausuoju būdu tvirtinamos apdailos medžiagos. Priklausomai nuo šiltinamo pastato paviršiaus, – uždaras jis ar atviras, – rekomenduojamas skirtingas ekovatos kiekis. Uždaroms namo konstrukcijoms sunaudojama didesnis kiekis ekovatos nei atviroms, horizontalioms.  Apytiksliai sunaudojama į  1 m3 nuo 25 kg. iki 80 kg. ekovatos.

Šlapias šiltinimo ekovata būdas

Ekovata  šlapiuoju būdu naudojama, kai nėra uždarų ertmių ar oro tarpo ir kai vatai reikia suteikti tvirtą formą. Šiuo metodu galima šiltinti tik sienas, t. y. vertikalias konstrukcijas, iš vidaus arba iš išorės. Ekovata tvirtinama ant prieš tai sumontuoto karkaso. Šlapias šiltinimo ekovata metodas naudojamas šiltinti mūrinių ir medinių namų sienas. Vienintelė medžaga idealiausiai tinkanti renovuojant senų medinių namų sienas. Apytiksliai sunaudojama 35-50 kg/m3