namo siltinimas el. pastas info@namosiltinimas.lt | namo siltinimas telefonas +370 650 52012
Sužinokite šiltinimo kainą

sienu siltinimas ekovata

Ekovata šiltiname medinių, karkasinių ir mūrinių namų vidaus ir išorės sienas bei kitas namo konstrukcijas. Specialia įranga ekovata įpučiama į namo sienose suformuotas ertmes. Ekovatos panaudojimo atitvarų apšiltinimui efektyvumas priklauso nuo jos įvedimo į atitvarą technologijos būdo. Naudojamas sausas ir šlapias šiltinimo ekovata būdai. Tiek sausu, tiek šlapiu būdu šiltinant ekovatos plaušai sukimba tarpusavyje ir sudaro vientisą sluoksnį, kuris puikiai apšiltina pastatą.

Sausas sienų šiltinimo ekovata būdas.

Sausas sienų šiltinimo ekovata būdas taikomas apšiltinant didelės apimties sienų ertmes, ir mūrinių namų oro tarpus.  Tai pirmiausia karkasinio tipo namai. Sausu būdu galima šiltinti pastatus ištisus metus.

Karkasinų namų sienų šiltinimas ekovata

Ekovata viena iš tinkamiausių medžiagų karkasinių namų sienų šiltinimui. Mechanizuotai įpūtus ekovatą suformuojamas vientisas šiltinimos medžiagos sluoksnis.

Karkasinių namų sienų šiltinimo ekovata etapai

 • Karkasas iš lauko pusės apkalamos medžio plaušo plokštėmis.
 • Sienose išvedžiojamos komunikacijos, pvz: elektros, signalizacijos laidai ir kt.
 • Karkasas iš vidaus apkalamas plėvele. Naudojama garo izoliacine arba 200 mkr. plėvelė.
 • Konstrukcija horizontaliai perkalama mediniais tašeliais arba metaliniais profiliais priklausomai nuo būsimos namo vidaus sienų apdailos. Atstumas 40 cm.
 • Tašelius ar profilius gali pakeisti plona virvė, jos dėka galima perišti karkaso konstrukciją ir prilaikys ekovatą
 • Per skyles įpučiama ekovata.
 • Skylės užklijuojamos.
 • Užpyldytos ekovata sienos apkalamos numatytomis apdailos medžiagomis

Rekomenduojamas ekovatos sienų storis, 15-30  cm.

Mūrinio namo oro tarpų šiltinimas ekovata išėmus plytas nauja

Mūrinių namų sienų oro tarpų apšiltinimas ekovata

Dėka unikalių savybių, greito darbo, praktiškumo ekovata patogu užpildyti mūrinių namų oro tarpus. Mūrinių namų oro tarpai šiltinami per išgręžtas skyles arba išėmus plytas. Pasirenkamas ekovatos įpūtimo būdas padedantis išsaugoti namo fasadą. Tinkuotų namų sienos šiltinamos įpučiant ekovatą mechanizuotai sausu būdu per išgręžtas  skylės ( 4 cm.). Skylių kiekį lemia namo konstrukcija ir dydis. Įprastai gręžiama kas 1,3-2 m. atstumu. Baigus įpūtimą skylės  užtaisomos tinko mišiniu.

Plytinių namų sienos šiltinamos ekovatą mechanizuotai sausu būdu įpurškiama į oro tarpą per išimtų plytų ertmes. Baigus namo šiltinimą plytos įmūrijamos atgal į sieną. Rekomenduojame oro tarpus šiltinti ekovata  netgi tada, kai ruošiatės šiltinti namo fasadą, nes kitu atveju ir apšiltinus fasadą namuose cirkuliuos šalto oro srautas. Oro tarpų užpyldymas ekovata padeda sustabdyti šalto oro cirkuliaciją namuose kurie ištraukia šilumą ir suteikia pastatui šilumą. Oro tarpų šiltinimas yra ne tik galimas, tačiau jį tikrai būtina daryti. Šiam darbui atlikti yra naudojama ekovata, kadangi ji leidžia sienai ,,kvėpuoti“, tai yra nedegi medžiaga, o svarbiausia, kad ji ypatingai lengvai patenka į pačius įvairiausius sienų tarpus, net į tokius, kurie yra labai maži. Štai kodėl oro tarpų šiltinimui ekovata yra viena iš tinkamiausių medžiagų, kuri padės efektyviai kovoti su šalčiu jūsų namuose.

Sienų šiltinimas ekovata šlapiuoju būdu

Šlapias šiltinimo ekovata būdas

Šlapias šiltinimo ekovata būdas taikomas medinių, naujų ir senų  bei mūrinių, namų sienų šiltinimui. Galima šiltinti lauko ir vidaus sienas. Rekomenduojamas šiltinimo ekovata šlapiuoju būdu storis  5-15 cm. Del savo unikalių savybių ekovata šlapiuoju būdu apšiltintas  medinis namas nereikalauja  didelio šiltinimo medžiagos storio. Ekovatos džiūvimo laikas priklauso nuo oro salygu, sausuoju metu laiku ekovata išdžiūsta  per 7-10 dienu. Jeigu medinis namas apkalamas medinėmis lentelėmis nerekomenduojama dėti difuzinės plėvelės ir konstruoti oro tarpo, kadangi medis ir ekovata yra draugiška ir gimininga medžiaga, celiuliozė.

Namų sienų šiltinimas ekovata šlapiu būdu etapai

 • Vertikaliai sukalamas karkasas iš medinių tašelių, pvz: 5/5 cm.  Atstumas  tarp tašelių 60 cm. Rekomenduojamas atstumas padeda fiksuoti ekovatą džiūvimo metu o vėliau tašeliai bus naudojami apdailos apkalimui. Jeigu planuojamas apšiltinimo ekovata storis bus daugiau nei 5 cm. rekomenduojama kalti tašelius ir vertikaliai, 1-1,5 metro atstumu. Vertikalus tašelių perkalimas padės ekovatą fiksuoti ekovatos užpūtimo ir džiūvimo metu.
 • Siena užpučiama ekovata.
 • Ekovatos sluoksnio perteklius nulyginamas elektriniu 640 mm ilgio voleliu pagal karkaso vertikalių tašų paviršių.
 • Išdžiūvus ekovatai sienos apkalamos medinėmis lentelėmis ar kitomis medžiagomis.

Darbų atlikimo laikas. Iki 100 m2 medinis namas apšiltinamas per vieną dieną

Pagrindiniai parametrai

Namas: renovuojamas
Šiltinama konstrukcija: rąstinė siena
Šiltinimo būdas: šlapias
Rekomenduojamas storis: 7-15 cm
Sunaudojama medžiagų: į 1 m3 vidutiniškai 35-38 kg
Kaina: teirautis

Paskambinkite ar užpildykite užklausos formą ir mes Jums paskaičiuosime tikslią kainą.

Pagrindiniai parametrai

Namas: renovuojamas
Šiltinama konstrukcija: rąstinė siena
Šiltinimo būdas: sausas
Rekomenduojamas storis: 7-15 cm
Sunaudojama medžiagų: į 1 m3 vidutiniškai 45-55 kg
Kaina: teirautis

Paskambinkite ar užpildykite užklausos formą ir mes Jums paskaičiuosime tikslią kainą.

Pagrindiniai parametrai

Namas: naujas
Šiltinama konstrukcija: karkasinė siena
Rekomenduojamas storis: 20-30 cm
Sunaudojama medžiagų: į 1 m3 vidutiniškai 45-60 kg
Kaina: teirautis


Paskambinkite ar užpildykite užklausos formą ir mes Jums paskaičiuosime tikslią kainą.