namo siltinimas el. pastas info@namosiltinimas.lt | namo siltinimas telefonas +370 650 52012
Sužinokite šiltinimo kainą

siltinimo ekovata privalumai

Ekovata nebrangi

Ekovata šiuo metu yra viena pigiausių gyvenamųjų namų šiltinimo medžiagų. Tačiau skaičiuojant apšiltinimo kainą reikėtų atsižvelgti ne tik į pačios medžiagos kainą, bet ir į papildomas kitas medžiagas, reikalingas pasiruošti apšiltinimui, bei pačių apšiltinimo darbų kainą. Nes kiekvienos šiltinimo medžiagos yra skirtingos šiltinimo darbų technologijos, sudėtingumas ir apimtys. Kadangi šiltinant namus ekovata nereikia specialių konstrukcijų, dažniausiai ir plėvelių ar oro tarpų, su šia šiltinimo medžiaga paprasčiau dirbti, todėl šiltinimo darbai ilgai neužtrunka. Tad susumavus parengiamuosius šiltinimo darbus, papildomas medžiagas,  šiltinimo darbų trukmę ir apimtį, šiltinimas ekovata gali kainuoti žymiai pigiau, nei naudojant kitas šiltinimo medžiagas.

Ekovata  ekologiška

Ekovata yra ekologiška šiltinimo medžiaga. Kaip jau minėta anksčiau, ekovatos pagrindas yra makulatūra, t. y. perdirbtas popierius arba mediena. Kadangi ekovata nėra cheminė ar sintetinė medžiaga (priešingai – natūrali ir ekologiška), ji tinka šiltinti įvairios paskirties pastatus, mūrinius ir medinius, o ypač, – medinių gyvenamųjų rąstinių ir karkasinių namų sienas ir praktiškai visas konstrukcijas. Papildomi ekovatos sudėties priedai  natūralios antiseptinių savybių turinčios druskos, kurios neturi kenksmingų ar pavojingų žmogui dalelių. Ekovata yra natūrali ir „kvėpuojanti“ medžiaga, kas reiškia, kad ji savaime priima ir išgarina drėgmę. Apšiltintas pastatas netampa panašus į šiltnamį, pastate nesikaupia drėgmė, išvengiama nemalonaus ir žalingo pelėsio. Kadangi ekovata yra laidi orui, –  rastinių pastatų šiltinimo metu nereikia naudoti drėgmę izoliuojančiųjų plėvelių bei kitų pagalbinių medžiagų, kas ženkliai supaprastina apšiltinimo darbus, o kartu – sumažina ir tų darbų kainą.

Žinoma, kiekvienas atnaujinamų ar naujų namų statybų atvejis šiltinimo medžiagų pasirinkimo atžvilgiu yra unikalus, ir reikėtų įvertinti, kuri šiltinimo medžiaga labiausiai tinka konkrečiu atveju. Jeigu ekovatos pasirinkimui yra tinkanti ir kita medžiaga, o balanse apšiltinimo medžiagų su darbais kaina gaunasi panaši, – vienareikšmiai siūlome atkreipti dėmesį į medžiagų natūralumą, ekologiškumą, nekenksmingumą žmogaus sveikatai. Juk namo šiltinimas nėra vien tik savitikslis dalykas pagerinti vien tik namo būklę, – tame name gyvens žmonės. Ir jų gyvenimo kokybę įtakos pasirinktų medžiagų įtaka sveikatai. Žodžiu, parinkdami tinkamiausias šiltinimo medžiagas savo namams, neužmirškime ir savęs.

Ekovata nedegi

Ekovata yra saugi ir nedegi. Gaisras yra viena baisiausių nelaimių, kuri gali palikti šeimą ne tik be namų, bet ir nusinešti žmonių gyvybes. Todėl renkantis statybines ar namo apdailos medžiagas būtina atkreipti dėmesį į jų degumą. Pagal savo chemines savybes ekovata yra priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei. Tai reiškia, kad ekovata ne tik nedega (tik rusena), bet ir saugo nuo ugnies kitas namo konstrukcijas. Rusenimas atsiranda dėl to, kad įkaitusios boro ir borakso druskos išskiria kristalinę drėgmę, taip sąlyginai izoliuojančią degimo plotą nuo deguonies, ir ugnis slopsta pati savaime.

Pažymėtina, kad galimo degimo metu ekovata taip pat neišskiria jokių kenksmingų cheminių medžiagų, kas labai svarbu. Nes labai realu, kad gaisro metu gyventojai gali nukentėti ne nuo pačios ugnies, bet, apsinuodijus kenksmingomis medžiagomis, gali tiesiog nesugebėti laiku kreiptis pagalbos ir išgelbėti savo bei kitų, esančių tose patalpose, gyvybę.

Ekovata izoliuoja garsą

Ekovata pasižymi ir garso izoliacinėmis savybėmis, todėl, padengus šia apšiltinimo medžiaga sienas, patalpos natūraliai apsaugomos nuo išorinio triukšmo. Gyvenantiems triukšmingoje aplinkoje tereikia pasirinkti tinkamą ekovatos, kaip šiltinimo medžiagos, kiekį ir nereikia papildomai galvoti apie garso izoliaciją. Suprantama, optimalų ekovatos sluoksnį ir tuo pačiu kiekį nustato ir rekomenduoja šiltinimo specialistas.

Šiais amžino skubėjimo ir fizinio bei protinio krūvio laikais jauki savų namų tyla – tikra atgaiva pavargusiems nuo nebaigiamų darbų gyventojams.

Ekovata atspari kenkėjams

Ekovatos dėl jos sudėtyje esančios boro rūgšties nepuola ir neardo jokie parazitai ir nesuka lizdų graužikai. Todėl ekovata pasitarnauja ne tik kaip termoizoliacinis sluoksnis, bet ir kaip barjeras, saugantis namo vidaus patalpas nuo įvairių kenkėjų, – pelių, vabzdžių, mikroorganizmų (pelėsių, grybelių ir pan.). Ekovata minėtiems gyviams nepalanki nei įsikurti, nei daugintis dėl savo sudėtyje esančios boro rūgšties.

Paminėtina, kad boro rūgštis yra antiseptikas, naudojamas ir žemės ūkyje kaip insekticidinė medžiaga, naikinanti vabzdžius kenkėjus. Todėl boro rūgštis iš esmės ir saugo ekovatą nuo nuo biologinio pobūdžio pažeidimų, pradedant mikroorganizmais, baigiant žinduoliais graužikais, – pelėmis ir žiurkėmis, kurios rudeniop bando masiškai persikelti į žmonių gyvenamąsias patalpas.