namo siltinimas el. pastas info@namosiltinimas.lt | namo siltinimas telefonas +370 650 52012
Sužinokite šiltinimo kainą

Ekovata – daugiausia privalumų turinti namų šiltinimo medžiaga.
Brangstant gamtos ištekliams, proporcingai kylant šildymo kainoms, verta pagalvoti apie profesionalų būsto sienų šiltinimą. Sumažinus šildymo nuostolius dėl plonų ir visą šilumą išspinduliuojančių sienų ir kitų pertvarų, galima gyventi šiltesniuose ir ekonomiškesniuose namuose. Bene geriausias kokybės ir kainos prasme variantas namo šiltinimui – rinktis ekovatą.

Ekovata dar XIX a. atrasta Didžiojoje Britanijoje. Ją jau kelis dešimtmečius plačiai naudoja skandinavai, britai, kanadiečiai, Vakarų Europos, JAV gyventojai. Šių lyderiaujančių valstybių statybininkai suvokė, kaip svarbu, kad visos žmogų supančios medžiagos būtų natūralios bei ekologiškos, be toksinų. Ekovata – šiuo metu Nr. 1 šilumą izoliuojanti medžiaga – idealiai tinka ir lietuviško klimato sąlygomis bei yra „neskausminga“ lietuviškai piniginei.

Ekovatos didžiausi privalumai sveikatai ir saugumui
Savo namų šiltinamąja medžiaga pasirinkus ekovatą, nereikia papildomai montuoti brangių garso izoliacinių plėvelių, kurios būtinos pasirinkus akmens ar stiklo vatą. Ekovata tinka ir alergiškiems, kvėpavimo takų, plaučių ligomis sergantiems žmonėms, nes gaminama be kenksmingų medžiagų. Dėl laidumo orui ant šios termoizoliacinės medžiagos nesiveisia pelėsis, grybeliai, nesikondensuoja drėgmė, todėl ir pastatas nepelija, nedrėksta, o kaip sako specialistai – namas „kvėpuoja“. Nors ekovata gaminama iš natūralios kilmės medžiagos, joje nesiveisia jokie medienos kenkėjai, nuo to saugo antiseptikai – boro ir borokso druskos.

Ekovata iš dalies apsaugo namus nuo gaisro, nes jos sudėtyje esančios boro druskos į ugnies židinį nepraleidžia deguonies ir taip sustabdo ugnies plitimą. Medžiaga nedega, nuo karščio nesilydo, o tiesiog rusena. Svarbu pažymėti, jog medžiaga natūrali, todėl degant taip pat neišskiria jokių kenksmingų medžiagų.

Kaip ekovata naudojama?
Dažniausia ekovata į tarpą tarp sienų įpučiama naudojant specialius įrenginius, todėl šiltinti galima ir sunkiai prieinamas vietas. Lengva, biri medžiaga naudojant specialią suslėgto oro technologiją tolygiai paskirstoma, sutankinama, taigi metams bėgant nesukrenta. Todėl kaip dar vieną privalumą galima įvardyti ekovatos tvirtumą. Izoliacinio sluoksnio tankis yra tolygus, ekovatos plaušeliai tvirtai sulimpa ir funkcionuoja kaip difuzinė medžiaga.

Skirtingi šiltinimo metodai – sausasis ir drėgnasis
Sausasis šiltinimo ekovata metodas. Ekovata sudaryta iš smulkių dalelių, todėl jomis užpildomos ir sunkiai prieinamos ertmės, net ir patys mažiausi tarpeliai. Tuo tarpu naudojant kitas šiltinamąsias medžiagas paliekami plyšiai, pro kurios vėliau intensyviai skverbiasi šaltis ir taip patiriami šilumos nuostoliai.
Sausuoju būdu užpildomi oro tarpai, esantys įrengtose konstrukcijose – sienose, lubose, grindyse, pastogėse, perdangose ir kitose ertmėse. Šiuo būdu šiltinami vertikalūs ir horizontalūs paviršiai. Po šiltinimo ekovata sausuoju būdu gali būti tvirtinamos apdailos medžiagos.
Priklausomai nuo paviršiaus – uždaras jis ar atviras – rekomenduotinas skirtingas ekovatos kiekis. Jei paviršius atviras, kubiniam metrui turėtų būti panaudojama apie 30-35 kg izoliacinės medžiagos. Kai konstrukcijos uždaros, medžiagos tūris vienam kubiniam metrui – 42-45 kg.
Siekiant sumažinti ekovatos svorį, esant mažiau stabilioms, netvirtoms konstrukcijoms, ši izoliacinė medžiaga maišoma su putų polistireno granulėmis. Tai leidžia šiltinamosios medžiagos svorį sumažinti dvigubai. Ekovatos ir putų poilistireno mišiniu užpildomi didesni nei 5 cm oro tarpai. Ši maišyta, iš dviejų komponentų sudaryta medžiaga, kaip ir šiltinimui naudojama gryna ekovata, nesukrenta.
Drėgnasis šiltinimo ekovata metodas. Šiuo būdu ekovata tvirtinama, kai nėra oro tarpo ir kai vatai reikia suteikti tvirtą formą. Šiuo metodu galima šiltinti tik sienas (t. y. vertikalias konstrukcijas) – tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Ekovata tvirtinama ant prieš tai sumontuoto karkaso. Drėgnas šiltinimo ekovata metodas labai tinka naujai statomiems namams.
Ekovatą dar galima klijuoti ant metalo, gelžbetonio konstrukcijų ar ant lubų, kai šiltinama jų išorėje.
Šiltinimas ekovata ilgai netrunka: vidutinio dydžio – 150-200 kvadratinių metrų – namas baigiamas šiltinti per dieną. Šiltinant ekovata, nereikia rūpintis termoizoliacinių medžiagų krovimu, gabenimu, sandėliavimu, nelieka medžiagos likučių, tad namo šiltinimas ekovata leidžia sutaupyti. Tinkamai prižiūrint statinį ir tinkamai apšiltinus, ekovata savo savybių nepraranda ir tarnauja apie 70 metų ir daugiau. Prieš montuojant ekovatą, reikėtų pasikonsultuoti su specialistais. Dar labai svarbu ne tik kokybiškos žaliavos, bet ir kvalifikuoti paslaugų teikėjai.